Ile kosztuje wyposażenie salonu?

Chyba każdy z nas marzy o tym, aby salon był piękny, a zarazem wygodny w użytkowaniu. Niestety ograniczony budżet odbiera nam swobodę podczas projektowania wnętrza. Wiadomym jest, że cena odgrywa bardzo ważną rolę, jednak jakość powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że meble zwykle służą nam kilka, a nawet kilkanaście lat. Ich wymiana co kilka miesięcy kompletnie nie ma sensu. To zbędny wydatek.

Zakup sofy
Kanapy do salonu występują w tak wielu wariantach, że nie powinniśmy mieć problemu z doborem odpowiedniego modelu. Niewielka kanapa dwuosobowa to koszt około 400-500 zł. Oczywiście w sklepach meblarskich znajdziemy także o wiele droższe modele, jednak podczas podejmowania ostatecznej decyzji powinniśmy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Sofa rozkładana nie musi być droższa. Wiele zależy od jej rozmiaru. Najdroższą opcją są zwykle narożne sofy rozkładane. Są one dość duże, a więc bardzo ważne jest to, aby konstrukcja była odporna na obciążenia, czy też negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Koszt zakupu wynosi około 1000-1500 zł. Być może uda nam się znaleźć tańszą sofę o podobnych parametrach, jednak pamiętajmy, że może być ona znacznie słabsza. Zbyt niska cena powinna zapalić w naszej głowie ostrzegawczą lampkę. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko tego, że zmarnujemy pieniądze na mebel, który szybko ulegnie usterce.

Wybór stołu oraz krzeseł
Jeśli w salonie znajduje się część jadalna, to zakup stołu z krzesłami nas nie minie. Na szczęście wybór jest bardzo szeroki. Całkiem dobrej jakości stół zakupimy za około 500-700 zł. Wiadomym jest, że modele z drewna naturalnego są nawet kilka razy droższe. Wynika to z faktu, że jest to materiał uznawany za ekskluzywny, a zarazem niezwykle efektowny. Podobnie jest w przypadku szkła hartowanego. Takie stoły prezentują się niezwykle stylowo, jednak są dość drogie w zakupie. Pamiętajmy, że szkło hartowane jest w pełni odporne na zarysowania, czy też uderzenia. Nie musimy więc obawiać się o przypadkowe rysy lub pęknięcia. Taka powierzchnia nie ulega odbarwieniom, a więc nie będziemy mieć większych problemów z czyszczeniem stołu.

Jeśli chodzi o krzesła do jadalni, to powinny one przede wszystkim pasować do stołu. Miłośnicy nowoczesnego wzornictwa z pewnością będą zadowoleni z krzeseł metalowych, które są dość ciężkie, ale niezwykle wytrzymałe. Pozostaną one w nienaruszonym stanie długie lata. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić tradycyjne krzesła drewniane.