Jak prawidłowo ułożyć dziecko na brzuchu do karmienia

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z przedszkolak.eu

Istnieje kilka różnych sposobów układania dziecka na brzuchu do karmienia. Może to wymagać trochę prób i błędów, ale te wskazówki powinny pomóc Ci zacząć układać dziecko na boku. Aby dziecko czuło się komfortowo, połóż je na boku z rękami w górze i nogami do przodu. Spróbuj przetoczyć go z boku na bok co dziesięć do piętnastu minut. W ten sposób przyzwyczai się do nowej pozycji i będzie ją chętniej tolerował.

Po pierwsze, pamiętaj, że noworodek nie rozwinął jeszcze umiejętności motorycznych, aby obrócić się na brzuch. W rzeczywistości lepiej jest układać go płasko na plecach przez co najmniej cztery miesiące. Pamiętaj również, że Twoje dziecko nie ma wystarczającej ilości tkanki mózgowej, aby regulować ponowny obieg tlenu i dwutlenku węgla w jego ciele. Może to spowodować potencjalnie niebezpieczną sytuację. Jeśli zbyt często będziesz kłaść dziecko do snu na brzuchu, narazisz się na ryzyko SIDS.

Przygotuj dziecku miękką, płaską powierzchnię, na której będzie mogło się położyć. Możesz użyć maty do zabawy na brzuszku. Możesz też położyć dziecko na swojej klatce piersiowej. Pamiętaj, aby trzymać jego usta, nos i brodę z dala od bolsteru, aby uniknąć obrażeń jego delikatnych tkanek. Kiedy dziecko poczuje się komfortowo, poruszaj nim, aż zobaczysz, że się uśmiecha lub wchodzi w interakcję z otoczeniem. Ważne jest, aby być z nim cierpliwym, zwłaszcza jeśli jest trochę senny.

Jeśli twoje dziecko nadal nie śpi dobrze na plecach, spróbuj położyć go na brzuchu. Ta pozycja jest zalecana do ukończenia przez niego pierwszego roku życia. Jeśli jednak stwierdzisz, że Twoje dziecko lepiej śpi na brzuchu, skonsultuj się z pediatrą. Leżąc na plecach, dziecko będzie mniej skłonne do przewracania się w nocy. Jest to również ważne, ponieważ rozwinie swoją siłę górnej części ciała, co pomoże mu lepiej oddychać w nocy.

Jednym z dobrych powodów, aby spać dziecko na plecach, jest to, że zapobiegnie to przewracaniu się, co może być niebezpieczne. Poza tym, Twoje dziecko może łatwo zasnąć w niebezpiecznej pozycji do spania. Należy zawsze pamiętać, że pozycja na plecach i na brzuchu dziecka jest ważna dla jego bezpieczeństwa. Najlepsza pozycja, w jakiej należy go położyć, będzie zależała od etapu jego rozwoju. Istnieje również wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę, takich jak własny komfort.

Tummy time jest dobrym sposobem na rozwój szyi i górnej części ciała dziecka. Dzieci, które spędzają dużo czasu na plecach, rozwiną płaskie miejsce na głowie. Ten stan jest głównie kosmetyczny, ale może również wskazywać na brak ćwiczeń dla tych mięśni. Czas spędzony na brzuszku jest również korzystny dla szyi, ramion i tułowia dziecka. Zdobędzie też więcej siły w mięśniach oczu, gdy rozgląda się podczas brzuszków.

Aby zachęcić dziecko do przewracania się, umieść miękką poduszkę pod jego klatką piersiową. To zachęci go do sięgnięcia po nią. Następnie zaproponuj mu zabawkę, aby mógł do niej sięgnąć. To pomoże mu rozwinąć różne mięśnie, które pomogą mu w siadaniu, raczkowaniu i chodzeniu. Kiedy już to opanuje, możesz również spróbować położyć go na brzuchu na łóżku, jeśli się obudzi. Pamiętaj jednak, aby dokładnie go monitorować, ponieważ pora snu może być trudnym czasem dla Twojego dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top