Czy roczne dziecko może bawić się drewnianymi zabawkami?

Zalety drewnianych zabawek są liczne, w tym fakt, że są nietoksyczne i służą przez lata. Nie tylko dobrze wyglądają, ale także sprzyjają kreatywnej zabawie. W rzeczywistości niektóre badania sugerują, że zabawa drewnianymi zabawkami może faktycznie poprawić rozwój mózgu dziecka. Więc jeśli zastanawiasz się, „Czy roczne dziecko może bawić się drewnianymi zabawkami?”, czytaj dalej.

Drewniane zabawki są doskonałym wyborem dla dzieci i mogą przywoływać wspomnienia dawnych dni. Drewno jest naturalnym materiałem, więc jest bezpieczniejsze dla maluchów do zabawy. Ma również tendencję do przetrwania dłużej i wymaga mniej energii elektrycznej i plastiku niż inne materiały. Są one również świetne do wspierania wczesnego rozwoju dziecka, więc możesz czuć się pewnie kupując drewnianą zabawkę dla swojego dziecka.

Choć wielu rodziców zakłada, że jest to bezpieczne dla ich dziecka, aby bawić się drewnianymi zabawkami, istnieją pewne względy, o których należy pamiętać. Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest bezpieczeństwo. Upewnij się, że nadzorujesz swoje dziecko, podczas gdy ono bawi się drewnianą zabawką. Maluch, który nie osiągnął jeszcze wieku dwóch lat, nie powinien bawić się drewnianą zabawką bez nadzoru osoby dorosłej.

Generalnie, dwuletnie dziecko może układać w stos cztery do siedmiu bloków w powietrzu. Bloki mogą być kolorowe i ukształtowane tak, aby były innymi przedmiotami. Dzieci, które osiągną ten wiek, mogą zacząć budować struktury, które przypominają zabytki świata rzeczywistego. Najlepsze drewniane klocki są wykonane z twardego drewna, więc nie będą się łamać, wgniatać ani odłamywać. Upewnij się, że nadzorujesz zabawę klockami z dzieckiem.

Inną opcją jest zabawka inspirowana Montessori. Została ona opracowana w środowisku edukacyjnym, więc są one starannie wykonane dla konkretnego etapu rozwoju. Zabawka Montessori object permanence promuje koordynację ręka-oko i umiejętności chwytania. Klocki Montessori w kształcie półkola zagnieżdżają się razem tworząc tęczę i można z nich zbudować wszystko. Mają nawet podstawę żółwia, która podwaja się jako zabawka do chodzenia.

Drewniane zabawki mają tendencję do bardziej przemyślanego wykonania. Mają mniej części i są przeznaczone do otwartej gry wyobraźni. Drewniane zabawki zachęcają również do opowiadania historii i rozwijają umiejętności motoryczne. Pomimo swoich nieodłącznych ograniczeń, zabawki drewniane są doskonałym wyborem dla dzieci jednorocznych. Dzieje się tak, ponieważ są one przyjazne dla środowiska i wykonane z trwałego drewna. Są również świetną inwestycją. A jeśli zastanawiasz się, „Czy roczne dziecko może bawić się drewnianymi zabawkami?”, to czytaj dalej!

Inną świetną opcją dla drewnianych zabawek dla małych dzieci jest Stuka Puka Moon Phase Puzzle. Ta 14-elementowa układanka nie tylko edukuje dzieci o fazach księżyca, ale także wzmacnia ich koordynację ręka-oko. Mogą one nawet bawić się instrumentami muzycznymi. Kilka z muzycznych opcji to ksylofon i młoteczek. I, oczywiście, puzzle z fazami księżyca Stuka Puka mają zdejmowany ogon.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top