Popularne zabawy dla rocznego dziecka

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z euro-baby.pl

Jakie są popularne zabawy dla rocznego dziecka? W pokoju zabaw można znaleźć wiele wspaniałych zajęć dla malucha. Książki z klapkami mogą sprawić, że gra będzie zabawą dla Twojego malucha. Może on otworzyć klapę i zajrzeć do środka, a następnie zamknąć klapę ponownie. Następnie może powtórzyć ten proces. Pokocha książki typu peek-a-boo! Jeśli chcesz grać w gry ze swoim chłopcem w domu, możesz kupić mu książkę typu lift-the-flap z różnymi zwierzętami.

Prosta gra w klaskanie dla maluchów to patty-cake. Ta gra jest najlepiej grać z dwoma lub więcej osobami i jest bardzo zabawna dla dzieci. Pomaga im uczyć się umiejętności społecznych, takich jak branie zakrętów. Także, ja jest dobry dla ich brutto motorowych umiejętności! Kolejną świetną aktywnością dla maluchów jest raczkowanie. Podczas tego etapu, są bardziej skoordynowane i mają umiejętności motoryczne, aby przenieść swoje ręce do Ciebie.

Inna aktywność dla maluchów to gonienie balonów. Ta aktywność stymuluje zarówno zmysły dziecka, jak i umiejętności motoryczne. Do zabawy w tę aktywność potrzebna będzie miska wypełniona monetami. Zabawki mogą być wkładane jedna po drugiej do skarbonki. Jeśli czujesz się odważny, możesz wypełnić miskę plastikową lub drewnianą zabawką. Gdy zabawka zostanie opróżniona, dziecko może spróbować ponownie.

Kilka zabawnych gier dla jednorocznych dzieci można znaleźć w lokalnym sklepie z zabawkami. Puzzle kleju, szachy i warcaby to tylko kilka z wielu popularnych gier dla jednorocznego dziecka. Gry mogą być wymagające, ale zabawne dla Twojego dziecka! Możesz również stworzyć własne zabawy, modyfikując je dla 18-miesięcznego dziecka.

Gry z lepkimi palcami to kolejny świetny sposób na zabawianie jednorocznego dziecka. Układanie zabawek lub umieszczanie przedmiotów na sobie to kolejna zabawna aktywność. Następnie, dodaj kilka kolorowych cotton balls dla jeszcze bardziej zabawnego czasu. Zwinięty papier to kolejna świetna opcja dla zabawek. Włóż bawełniane kulki do butelki z wodą i pokaż dziecku, jak wyglądają po podniesieniu. Prosty spacer w przyrodzie to kolejna świetna opcja.

Gra, która może nauczyć dzieci dzielenia się jest „Jeden dla ciebie, jeden dla mnie”. Klasyczna gra „Hokey-Pokey” ma instrukcje dla twojego dziecka, więc możesz sprawić, że gra będzie zabawna dla wszystkich! Gdy Twoje dziecko zacznie raczkować, znajdziesz wiele sposobów na zaangażowanie go w zabawę. W ten sposób rozwinie ważne umiejętności emocjonalne, fizyczne i poznawcze podczas nauki.

Możesz również grać w gry logiczne. Te gry będą wyzwaniem i pobudzą relacje przestrzenne Twojego dziecka. Będą się dobrze bawić, jednocześnie ucząc się czegoś nowego! Układanie klocków to aktywność sensoryczna, która pomoże również Twojemu maluchowi zbudować nowe kształty. To samo dotyczy budowania wież. W miarę jak Twoje dziecko rośnie, możesz dodawać klocki, aby tworzyć większe i bardziej złożone struktury. Możesz również rzucić wyzwanie jego wiedzy za pomocą odpowiednich dla wieku puzzli.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top