Kiedy moje dziecko powinno być karmione piersią?

Jeśli Twój noworodek płacze i ssie, to znaczy, że nadszedł czas, aby go nakarmić. Powinnaś karmić piersią przez co najmniej 20 minut na jedno karmienie, z obu stron. Zapewni to dziecku wystarczającą ilość mleka w piersiach i pobudzi Twój organizm do większej produkcji. Twoje piersi powinny czuć się bardziej miękkie po każdym karmieniu. Twoje dziecko powinno wyglądać na zadowolone i dobrze spać między karmieniami. Często karmienie piersią trwa około półtorej godziny.

Kluczem do udanego karmienia piersią jest zdrowy dopływ mleka. W miarę jak Twoje dziecko przyzwyczaja się do procesu karmienia piersią, czas karmienia stanie się łatwiejszy i szybszy. Zawsze jednak możesz skonsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące karmienia piersią. Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze na etapie karmienia, wiek dziecka będzie miał wpływ na ilość czasu, jakiego będzie potrzebowało. W przypadku noworodków ważne jest, aby ćwiczyć karmienie, podczas gdy starsze niemowlęta będą szybciej opróżniać piersi.

Światowe organizacje zdrowia zalecają wyłączne karmienie dziecka piersią przez sześć miesięcy, a następnie jeden rok pokarmów uzupełniających. Po tym czasie karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak życzy sobie tego Ty i Twoje dziecko. Niezależnie od wieku i etapu, karmienie piersią zapewni wiele korzyści zdrowotnych zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. Będziesz zaskoczona tym, jak wiele korzyści odniesie Twoje dziecko z tej naturalnej formy odżywiania! Kiedy więc jest czas, aby odstawić dziecko od mleka matki?

Badania pokazują, że kontynuacja karmienia piersią może pomóc mamie spalić dodatkowe kalorie i utrzymać zdrową wagę po porodzie. Ponadto, kontynuacja karmienia piersią ma wiele korzyści zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Między innymi zmniejsza ryzyko rozwoju raka u dziecka, chorób układu krążenia i otyłości. Karmienie piersią może również zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 lub reumatoidalne zapalenie stawów. Badania wykazały, że kontynuacja karmienia piersią zmniejsza również ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 u Twojego dziecka. Jednak tylko 36 procent mam kontynuuje karmienie piersią przez zalecany czas.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top