Czy dzieci mogą jeść w nocy?

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu wyprawiaki.pl

To, czy Twoje dziecko potrzebuje przekąski przed snem, jest kwestią osobistego wyboru, ale pamiętaj, że jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc mu lepiej spać w nocy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję:

Unikaj dawania dziecku dużego posiłku co najmniej godzinę przed snem. Jeśli Twoje dziecko skarży się na głód, może udawać, że opóźnia czas snu. Jest to znane jako behawioralna bezsenność dziecięca. Aby tego uniknąć, zadbaj o ograniczenie spożycia przez dziecko tłustych potraw i napojów. Dzieci, które chodzą głodne, nie będą dobrze spać i mogą nie być w stanie prawidłowo funkcjonować następnego dnia.

Zapewnienie zdrowych przekąsek wieczorem jest doskonałym sposobem na uzupełnienie diety dziecka. Wiele dzieci poprosi o przekąskę przed snem. Podczas gdy kuszące jest zaoferowanie tabliczki czekolady, owoców lub innej przekąski, która nie jest pełnym posiłkiem, przekąski późno nocne mogą być zdrowe i pasować do nocnej rutyny Twojego dziecka. Tak długo jak pamiętasz powyższe wskazówki, będziesz dobrze na twojej drodze do dobrego snu.

Jeśli twój berbeć budzi się w środku nocy, możesz potrzebować dać mu butelkę tak on może dostawać z powrotem spać. Jest to zazwyczaj szybszy sposób karmienia dziecka niż próba karmienia go ręcznie. Możesz jednak martwić się, że Twoje dziecko jest naprawdę głodne i będziesz musiała się obudzić, aby je nakarmić. Prawda jest taka, że jeśli Twoje dziecko nie jest głodne w nocy, to po prostu butelka sprawia, że jest mu niewygodnie.

Do czterech miesięcy większość dzieci śpi przez solidne siedem lub osiem godzin w nocy. Zaczynają też przestawać potrzebować nocnych karmień, ale nadal będą się budzić na nocne karmienie. Kiedy będziesz gotowa do zmniejszenia liczby nocnych karmień, możesz zacząć je stopniowo ograniczać, aż nie będą już potrzebne. Kiedy już zmniejszysz liczbę nocnych karmień, Twoje dziecko będzie w stanie przespać całą noc i będzie miało mniejszą potrzebę.

W zależności od wieku dziecka, możesz stopniowo zmniejszać liczbę karmień w środku nocy. Kilka łyków może zapewnić dziecku kilka dodatkowych godzin snu, więc nie musisz go karmić w nocy. A jeśli próbujesz przespać całą noc, powinnaś skonsultować się z pediatrą. Niektóre dzieci mogą potrzebować nocnych karmień dłużej niż przez kilka pierwszych miesięcy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top