Jak wygląda pierwszy miesiąc życia dziecka?

Jak wygląda pierwszy miesiąc życia dziecka? W tym wczesnym wieku dziecko może wydawać się bardzo mało sprawne. To się zmieni, kiedy dziecko stanie się bardziej czujne i zacznie poruszać się bardziej płynnie i skoordynowanie. Pod koniec pierwszego miesiąca życia Twoje dziecko będzie o jeden do dwóch kilogramów cięższe niż w chwili urodzenia. Zauważysz, że policzki dziecka nadal będą bardzo pyzate, ale to zupełnie normalne!

Płacz: Pod koniec pierwszego miesiąca dziecko można podnieść z brzucha i od czasu do czasu obróci głowę. W miarę rozwoju mięśni szyi, w końcu będzie w stanie podnieść głowę w nosidełku lub foteliku samochodowym. W tym wieku dziecko jest w stanie rozpoznać głos innej osoby, nawet jeśli znajduje się ona w odległości zaledwie kilku stóp. Twoje dziecko będzie wydawało różne dźwięki, gdy będzie głodne lub niekomfortowe, ale gdy rozpozna twarz, przestanie płakać i zacznie się uśmiechać.

W miesiącu niemowlęta zaczynają skupiać wzrok na twarzy opiekuna, zwłaszcza podczas karmienia. Do drugiego miesiąca życia Twoje dziecko będzie w stanie śledzić obiekty i identyfikować je z odległości. Do trzeciego miesiąca życia dziecko będzie w stanie rozpoznać znajome przedmioty i będzie rozpoznawać dźwięk Twojego głosu. W pierwszym miesiącu życia dziecko jest również w stanie rozpoznać Twój głos i będzie mrugać szybciej i mocniej.

Możesz zauważyć, że Twoje dziecko ma spłaszczony nos i głowę w kształcie stożka. Prawdopodobnie zmienią się one w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, ważne jest, aby odwiedzić lekarza, aby omówić wszelkie wątpliwości. Noworodek ma odruchy, aby się chronić i zacznie stawiać kroki na płaskiej powierzchni w wieku jednego miesiąca. Jeśli dziecko jeszcze nie chodzi, należy zaplanować wizytę u lekarza.

W pierwszym miesiącu życia dziecka będzie ono wymagało karmienia od siedmiu do ośmiu razy dziennie. W tym czasie dzieci karmione piersią będą potrzebowały jedzenia co najmniej osiem razy dziennie, natomiast dzieci karmione butelką powinny karmić się od sześciu do ośmiu razy. Większość rodziców decyduje się karmić swoje dzieci na żądanie, podczas gdy niektórzy karmią je zgodnie z harmonogramem. Dzieci zazwyczaj sięgają po pierś, gdy są głodne i zasypiają, gdy są pełne. Możesz powiedzieć, kiedy twoje dziecko ma wystarczająco dużo jedzenia przez ilość mokrych pieluch, które widzisz.

Twoje dziecko będzie miało kilka niezwykłych zmian skórnych w pierwszym miesiącu życia. Głowa Twojego dziecka może mieć nieregularny kształt zwany pleśnieniem. Powinno to ostatecznie powrócić do normalnego kształtu, ale warto się temu przyjrzeć. Oprócz tego, Twoje dziecko będzie miało mnóstwo milii, małych białych zgrubień, oraz gruczołów olejowych. Te guzki w końcu odpadną, ale będą widoczne dla wszystkich i będą powodować swędzenie. Twoje dziecko będzie również potrzebowało szczepień ochronnych, więc warto je zaplanować.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top