Foteliki samochodowe dla niemowląt montowane tyłem do kierunku jazdy – zalety i wady

Prawo dotyczące fotelików dziecięcych w Tennessee nie zabrania rodzicom pozwalać dziecku na jazdę na przednim siedzeniu. Ale przepisy w innych stanach mogą się różnić. Dlatego lepiej jest znać prawo obowiązujące w danym stanie, zanim pozwoli się dziecku na jazdę na przednim siedzeniu. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, pozwalając dziecku na jazdę na przednim siedzeniu. Oto zalety i wady fotelików samochodowych dla niemowląt montowanych tyłem do kierunku jazdy:

Jeśli nie masz tylnego siedzenia, możesz umieścić swoje dziecko na przednim siedzeniu, jeśli mają mniej niż 4 stopy, dziewięć cali. Możesz również trzymać je na przednim siedzeniu, jeśli są odpowiednio zabezpieczone. Jeśli jednak dziecko jest niską osobą, należy pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej po stronie pasażera. W przeciwnym razie ryzykujesz, że dziecko zostanie uderzone przez inny samochód. Jeśli planujesz zabrać dziecko ze sobą, upewnij się, że przestrzegasz instrukcji dotyczących pasów bezpieczeństwa.

Wiek dziecka może być czynnikiem decydującym o tym, czy pozwolić mu jeździć na przednim siedzeniu, czy z tyłu. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci poniżej czterech stóp dziewięć cali są bezpieczniejsze na tylnym siedzeniu, nawet jeśli nie używają fotelika samochodowego. Należy jednak pamiętać, że foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są dozwolone tylko w pojazdach z wyłączonymi poduszkami powietrznymi. W tym przypadku zaleca się zapinanie dziecka, jeśli nie mieści się ono na przednim siedzeniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top