Czy Twoje dziecko może bezpiecznie jeździć na przednim siedzeniu?

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z przedszkolak.eu

W zależności od stanu, w którym podróżujesz, możesz pozwolić dziecku na jazdę na przednim siedzeniu pod warunkiem, że jest przypięte pasami do urządzenia zabezpieczającego i jest skierowane do przodu. Oznacza to również, że nie powinno ono bawić się lub zakłócać działania urządzenia zabezpieczającego, takiego jak system poduszek powietrznych. Pamiętaj, aby wyłączyć poduszkę powietrzną po stronie pasażera, jeśli dziecko ma mniej niż pięć stóp i pięć cali. Powinieneś również wyłączyć poduszkę powietrzną na przednim siedzeniu, jeśli dziecko waży mniej niż 150 funtów.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez American Academy of Pediatrics przyjrzało się poduszce powietrznej w urazach spowodowanych wypadkiem samochodowym. Dzieci poniżej 13 roku życia, które jechały na przednim siedzeniu, doznały więcej urazów niż te na tylnym siedzeniu. Większość samochodów ma czujniki wyłączające poduszki powietrzne w razie wypadku, więc lepiej pozwolić dziecku jeździć na przednim siedzeniu, gdy jest na tyle duże, by wygodnie siedzieć z przodu.

Większość samochodów ma pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne, aby chronić dorosłych pasażerów w wypadku, ale jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku? W tym artykule przyjrzymy się zasadom bezpieczeństwa specyficznym dla wieku dzieci na przednim siedzeniu oraz ogólnym wskazówkom dotyczącym podróży samochodem z dziećmi. W razie wątpliwości zapinaj dziecko w foteliku dopasowanym do jego wzrostu. I pamiętaj, aby zapinać je podczas jazdy. Upewnij się też, że nie zostawiasz ich bez zapięcia.

Pamiętaj, aby zawsze nosić fotelik dla dziecka. Dzieci poniżej 8 roku życia muszą być umieszczone w foteliku. Według National Safety Council, dzieci poniżej ośmiu lat powinny jeździć w foteliku podwyższającym lub samochodowym. W zależności od wieku dziecka, powinno ono zawsze być przypięte pasami w foteliku, który odpowiada jego wzrostowi i wadze. Jeśli nie jesteś pewien, skonsultuj się z producentem pojazdu, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest prawidłowo przytrzymane.

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż cztery stopy dziewięć cali wzrostu, powinieneś pozwolić mu jeździć na przednim siedzeniu tylko wtedy, gdy jest wystarczająco stary, aby użyć pasa bezpieczeństwa dla dorosłych. Pas barkowy powinien spoczywać na górnej części klatki piersiowej i szyi dziecka, a nie na jego karku. Pas biodrowy powinien spoczywać na kolanach i górnej części ud dziecka. Jednak jeśli Twoje dziecko ma ponad cztery stopy dziewięć cali, może nie zmieścić się na przednim siedzeniu. W niektórych stanach jazda dziecka na przednim siedzeniu jest nielegalna. W niektórych stanach policja może napisać mandat za nieprzestrzeganie przepisów.

Ważne jest, aby pamiętać, że poduszki powietrzne nie są zaprojektowane dla dzieci i mogą powodować poważne obrażenia. Nawet jeśli są zaprojektowane do ochrony dorosłych, dzieci mogą doznać poważnych urazów głowy podczas jazdy na przednim siedzeniu. Poza tym, National Highway Traffic Safety Administration zaleca, aby dorośli siedzieli w odległości co najmniej dziesięciu cali od kierownicy, aby zminimalizować ryzyko rozwinięcia się poduszki powietrznej. Należy również pamiętać, że poduszki powietrzne są często uruchamiane w ciągu jednej dwudziestej sekundy i są bardzo mocne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top