Jak adoptować dziecko – informacje, które musisz znać

Niezależnie od tego, czy myślisz o adopcji, czy po prostu chcesz wiedzieć więcej na ten temat, prawdopodobnie zastanawiałeś się: „Jak adoptować dziecko?”. Nie jesteś sam. Wiele osób rozważa przyjęcie dziecka do swojej rodziny, ale powinieneś być świadomy, że jest wiele rzeczy, które musisz wiedzieć przed zapisaniem się. Na przykład musisz znać wymagania prawne dotyczące adopcji i czego możesz się spodziewać, gdy zostaniesz rodzicem. Jeśli nigdy nie adoptowałeś dziecka, oto kilka podstawowych kroków, które powinieneś wykonać, aby zostać rodzicem adopcyjnym:

Pierwszym krokiem jest ustalenie, kto jest biologicznym rodzicem. Może to być krewny, pasierb, para bez ślubu, a nawet osoba homoseksualna. Adopcja dziecka wiąże się też zazwyczaj ze zmianą nazwiska. Stosunek prawny między rodzicami adopcyjnymi a dzieckiem ustanie, jeśli drugi rodzic odmówi wyrażenia zgody. Jeśli rzeczywiście masz dziecko z innego związku, będziesz musiał ustalić, że byłeś jego rodzicem, zanim będziesz mógł ubiegać się o adopcję.

Następnie przygotuj dom. Agencja stworzy profil dla Ciebie i rozpowszechni go wśród potencjalnych Rodziców Urodzonych. Inni specjaliści od adopcji będą wymagać, abyś zbudował swój własny profil lub zatrudnił podmiot zewnętrzny, aby zrobił to za Ciebie. Będziesz musiał ukończyć studium domowe i dokonać sprawdzenia przeszłości. Jest to kluczowe, aby mieć stabilne środowisko do wychowania dziecka, więc upewnij się, że wykonałeś swoją pracę domową.

Kolejnym krokiem w procesie adopcji dziecka jest wybór programu adopcyjnego. Proces może być długi i kosztowny, ale większość rodziców adopcyjnych powie ci, że podróż jest głęboko satysfakcjonująca. Istnieją trzy główne ścieżki do adopcji dziecka w Stanach Zjednoczonych. To, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza, zależy od kilku czynników, w tym osobistych, prawnych i finansowych. Możesz dowiedzieć się więcej o każdym procesie czytając o nich.

W większości stanów, prawie każdy dorosły może adoptować dziecko. Jednak osoby muszą udowodnić, że mogą zapewnić bezpieczny, stabilny dom dla dziecka. Ponadto, różne agencje adopcyjne mogą mieć różne wymagania. Jednak osoby LGBT i tej samej płci są zarówno prawnie dozwolone do adopcji. Niestety, niektóre stany uchwaliły przepisy, które pozwalają wierzącym pracownikom adopcyjnym dyskryminować osoby LGBT i inne rodzaje rodzin adopcyjnych.

W Oregonie można adoptować dziecko przez stanowy departament usług ludzkich, przez licencjonowaną prywatną agencję adopcyjną lub bezpośrednio od rodzica. Niezależne adopcje z pomocą adwokata adopcyjnego są również dozwolone. Chociaż musisz być mieszkańcem stanu, aby adoptować dziecko, możesz również zdecydować się na adopcję dziecka z innych krajów. W Oregonie, płatne pośredników adopcyjnych są nielegalne.

Aby przyjąć dziecko z innego stanu, musisz stać się certyfikowany lub pre-kwalifikowane. Aby stać się pre-certified, potencjalni rodzice adopcyjni muszą złożyć wniosek do sądu rodzinnego w swoim okręgu. Sąd następnie dopasowuje cię do dziecka z innego stanu. Następnie oboje zaczniecie się poznawać podczas fazy preadopcyjnej. W tym czasie podpiszecie umowę adopcyjną i zamieszkacie razem na jakiś czas.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top