Co Kodeks Rodzinny mówi o pozostawianiu dziecka samego na noc

Jesteś rodzicem i znasz swoje dziecko lepiej niż ktokolwiek inny. Masz prawo do wychowywania dziecka w sposób, jaki uważasz za stosowny, ale są pewne rzeczy, które powinieneś rozważyć przed pozostawieniem dziecka samego w domu na noc. Oto kilka ważnych wskazówek dla rodziców, o których należy pamiętać zostawiając dziecko samo w domu. o Jeśli masz starsze rodzeństwo, bądź świadomy ich zachowania. Mogą mieć tendencję do bycia trudniejszym do opanowania niż młodsze rodzeństwo.

o Upewnij się, że dziecko ma numer telefonu odpowiedzialnej osoby dorosłej w razie nagłego wypadku. Pozostawienie dziecka samego na noc jest złym pomysłem dla małych dzieci, jeśli nie są one wystarczająco dorosłe, aby poradzić sobie same. Chociaż kodeks rodzinny mówi, że dziecko powinno mieć co najmniej osiemnaście lat, nie zawsze tak jest. Sprawdź u władz lokalnych ograniczenia wiekowe w Twoim stanie przed pozostawieniem dziecka w domu samego na noc.

o Miej bezpieczne miejsce do spania dla swojego dziecka. Dzieci powinny znać numery telefonów międzymiastowych i lokalnych swoich rodziców. Numery alarmowe należy trzymać w pobliżu wszystkich telefonów. Ponadto powinny wiedzieć, jak zamykać drzwi i okna. Nigdy nie powinny wchodzić do domu innej osoby bez Twojego pozwolenia. I nigdy nie powinny używać piekarnika lub kuchenki bez osoby dorosłej. To tylko niektóre ze wskazówek bezpieczeństwa dotyczących pozostawiania dziecka samego w domu na noc.

Wiek: W zależności od wieku dziecka, możesz zostawić je samo w domu na noc do ośmiu godzin. Jeśli są młodsze niż osiem, powinieneś zostawić je tylko na jedną godzinę. Jeśli są starsze, możesz zostawić je na maksymalnie trzy godziny jednorazowo. Ponadto, jeśli mają od trzynastu do piętnastu lat, można je zostawić bez nadzoru na noc do dwóch kolejnych nocy.

To, co kodeks rodzinny mówi o pozostawieniu dziecka w domu bez nadzoru przez dłuższy czas, jest niezwykle niebezpieczne. W rzeczywistości może to nawet prowadzić do zarzutów karnych. W niektórych przypadkach, rodzice są oskarżeni o porzucenie, zaniedbanie, lub zagrożenie dla dziecka. Rodzic może zostać skazany za porzucenie, jeśli celowo nie zapewni swoim dzieciom podstawowych rzeczy, których potrzebują, aby przeżyć.

W Connecticut, jeśli zostawiasz swoje dziecko samo na dłużej niż siedem godzin, łamiesz prawo stanowe. Jednak nadal istnieją pewne wyjątki od tej reguły, a wszystko zależy od dojrzałości Twojego dziecka. Chociaż Twoje dziecko może być całkowicie w porządku z pozostawieniem go na dłuższy czas samego w domu, powinieneś zawsze upewnić się, że jest bezpieczne. Upewnij się, że zamykasz drzwi i upewnij się, że masz kogoś, kto może je sprawdzić. Powinieneś również upewnić się, że są wygodne pozostawione w domu same przez siebie, nawet jeśli to tylko krótka wycieczka.

Bez względu na wiek, nadal najlepiej jest skonsultować się z prawnikiem karnym, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecka. Każdy stan ma różne wymagania wiekowe dla dzieci pozostawionych bez nadzoru. Chociaż nie ma minimalnych wymagań wiekowych, to zawsze jest dobry pomysł, aby mieć dorosłego obecnego przez cały czas. Jednak w niektórych stanach minimalny wiek to jedenaście lat. Więcej informacji na temat minimalnych wymagań wiekowych w Twoim stanie możesz uzyskać odwiedzając stronę internetową Child and Family Services.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top