Sześć wskazówek, kiedy zdecydować się na pierwsze dziecko

To, kiedy zdecydować się na pierwsze dziecko, jest osobistym wyborem, który należy przemyśleć w oparciu o swoje życiowe cele i pragnienia. Nie ma „właściwego” wieku na posiadanie dziecka, ale należy być świadomym różnych czynników, które wpływają na płodność kobiety. Po 35 roku życia kobieta jest narażona na większe ryzyko problemów z owulacją i problemów z płodnością, więc jeśli martwisz się, że kończy ci się czas, rozważ swoją rezerwę jajników.

Choć decyzja o tym, ile dzieci chcesz mieć, zależy od twojego stylu życia, może wpłynąć na wielkość twojego domu. Chociaż pytanie jest względne, powinieneś pamiętać, że jeśli ty i twój partner mieszkacie w jednym pokoju, niekoniecznie potrzebujecie większego domu. Na przykład, jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, możesz nie potrzebować budować przedszkola w swoim domu. Alternatywnie, jeśli nie możesz sobie pozwolić na budowę przedszkola, możesz nie potrzebować większego domu.

Ciąża może nadwerężyć małżeństwo. Posiadanie dziecka może prowadzić do większej ilości argumentów i napiętych relacji. Chociaż możesz myśleć, że dziecko jest rozwiązaniem dla zepsutego związku, badania wykazały, że koszt porodu wynosi 13 000 USD na dziecko, nie licząc kosztów porodu. Powinieneś również upewnić się, że twój partner wspiera twoją decyzję. Jeśli twój partner nie rozumie twoich motywacji do chęci posiadania dziecka, możesz powodować napięcie między tobą a twoim partnerem.

Planowanie z wyprzedzeniem dla dziecka może sprawić, że wczesne niemowlęctwo będzie nieco bardziej znośne. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać czas przed pojawieniem się dziecka. Pamiętaj, że życie nigdy nie będzie już takie samo. Jest to ważna część planowania dla twojego pierwszego dziecka. Będziesz zadowolony, że zaplanowałeś z wyprzedzeniem. I nie zapomnij się bawić i cieszyć się wczesnymi dniami z nowym dzieckiem. Jeśli zastosujesz się do tych sześciu wskazówek, będziesz miał lepsze życie, gdy przyniesiesz do domu swój nowy bundle of joy.

Idealnie, dziecko zostanie wprowadzone do twojego dziecka, gdy twoje dziecko będzie pierwszym członkiem rodziny, który go spotka. Najlepiej, aby to specjalne spotkanie było prywatne. Często pierwsze doświadczenie dziecka z nowym rodzeństwem jest przytłaczające. Upewnij się, że pozostajesz w kontakcie z uczuciami dziecka. Ważne jest, abyś przekazał dziecku swoje oczekiwania i uczucia, tak aby było ono emocjonalnie gotowe na przyjęcie nowego członka rodziny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top