Jak dbać o dziecko w brzuchu mamy

Jak opiekować się dzieckiem w brzuchu mamy? Ten artykuł wyjaśnia niektóre podstawowe techniki i wskazówki dotyczące opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach i miesiącach życia. Twoje ciało będzie się bardzo różnić od ciała dziecka w łonie matki, więc będziesz chciała być pewna, że w tym czasie będziesz przestrzegać tych wskazówek. Pamiętaj, że Twoje dziecko jest bardziej skłonne do poruszania się, gdy mówisz lub nawiązujesz kontakt wzrokowy.

Możesz zacząć od poświęcenia czasu na refleksję. Spróbuj słuchać muzyki, która naśladuje bicie serca przez około 60 minut. To pomoże Ci się uspokoić i zrelaksować. Podobnie napisanie historii dla swojego dziecka może pomóc Ci nawiązać więź z maluchem. W międzyczasie możesz spróbować nawiązać więź z dzieckiem, chodząc do specjalnych miejsc i zabierając go na spacery po okolicy. Nawet jeśli dziecko nie ma jeszcze imienia, pierwsze kilka tygodni jego życia to dla niego kluczowy czas.

Jeśli chodzi o słuchanie muzyki, nienarodzone dziecko reaguje na dźwięki i wibracje otoczenia. Po tym jak dziecko osiągnie 25 tydzień, zacznie reagować na muzykę i poruszać się. Następnie zacznie słyszeć dźwięki unoszące się w powietrzu, takie jak odgłos samochodu lub trzaskanie drzwiami. Gdy dziecko skończy trzydzieści tygodni, będzie również w stanie rozpoznać dźwięki otaczającego je świata.

Podczas gdy dziecko jest obudzone, powinnaś starać się trzymać je na brzuszku. Czas ten jest niezbędny do nawiązania więzi i interakcji, a także pomoże dziecku rozwinąć silne, zdrowe mięśnie w nogach i ramionach. Upewnij się, że sesje są krótkie, trwające od dwóch do trzech minut. Staraj się poświęcić na nie co najmniej 40-60 minut dziennie. To da Twojemu dziecku dużo czasu na przyzwyczajenie się do nowej pozycji.

Jeśli spodziewasz się pierwszego dziecka, ważne jest, aby pamiętać, że bardzo trudno jest mu usłyszeć, więc mówienie do dziecka często pomoże mu nauczyć się rozpoznawać Twój głos. Mówienie do niego lub do niej pomoże im stworzyć przywiązanie i rozwinąć miłość do języka. Rozpoznają Twój głos nawet wcześniej niż myślisz, więc upewnij się, że często do niego mówisz.

Po urodzeniu będziesz chciała usunąć kikut pępowiny, czyli guzek, który jest przymocowany do pępka dziecka. W końcu odpadnie. Może jednak minąć kilka dni, zanim obszar ten będzie suchy. Po wyschnięciu przykryj go plastikowymi majtkami lub pieluszkami na kilka godzin, aby umożliwić zagojenie się tego obszaru. Będziesz musiała to robić codziennie przez pierwszy tydzień życia dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top