Jak wygląda i brzmi bunt trzylatka

Jak wygląda bunt trzylatka? Twoje dziecko może się buntować, ponieważ nie czuje się wysłuchane i chce mieć swoje zdanie. Aby dać dziecku poczucie kontroli, można zaoferować mu wybór. Można na przykład powiedzieć, że powinno odłożyć swoje zabawki przed obiadem lub przed snem. Twoje dziecko może chcieć to zrobić jako sposób wyrażenia niezależności i autonomii.

To, jak wygląda i brzmi buntownicza postawa trzylatka, może być mylące. Ważne jest, aby pamiętać, że dzieci nie chcą naturalnie być posłuszne dorosłym, więc z trudem będą się tego uczyć. Sztuką jest sprawić, by chciały być ci posłuszne, co możesz zrobić grając w gry takie jak „Simon Says”. Na przykład możesz grać z dzieckiem w „Simon Says” i ćwiczyć podstawowe posłuszeństwo, takie jak poklepywanie po głowie lub klaskanie w dłonie. Stopniowo przejdź do bardziej złożonych zachowań, takich jak odkładanie ich zabawek.

Postaraj się skupić na pozytywach, a nie na negatywach. Jeśli nie możesz zmusić dziecka do robienia tego, co chcesz, spróbuj znaleźć dobre rzeczy o nim lub o niej. Możesz zacząć od świętowania małych osiągnięć, takich jak wyższa ocena z trudnego przedmiotu lub wczesne wstawanie bez narzekania. To zmotywuje Twoje dziecko do unikania buntowniczych zachowań. Twoje dziecko będzie bardziej skłonne zrozumieć, co się dzieje i stanie się bardziej wyrozumiałe.

Jak twoje dziecko rośnie, zaczynają kwestionować twój autorytet i mają własną wolę. W czasie, gdy dzieci rozwijają swoją własną koncepcję siebie, musisz nauczyć się wyznaczać granice i osłaniać je GRANICĄ. W ten sposób możesz utrzymać kontrolę i szacunek dla swojego dziecka, jednocześnie pozwalając mu być niezależnym i wyrażać swoje zdanie. Pierwszym krokiem do udanej nawigacji w tej fazie jest świadomość uczuć dziecka i okazanie szacunku.

Defiant dzieci mogą potrzebować time-out. Bądź stanowczy, ale uprzejmy. Time-outs są najlepiej podane w miejscach, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo łazienki. Jeśli musisz umieścić swoje dziecko w tej lokalizacji, łazienka może być dobrym wyborem. Daj mu jedną minutę na każdy rok życia. Kiedy będzie gotowe, powiedz mu, jak bardzo go kochasz. Jeśli dziecko nie reaguje dobrze na twoje najsurowsze polecenia, może wykazywać silne poczucie niezależności.

Dzieci powinny nauczyć się, jak wykonywać zadania domowe. Spędzaj czas na szkoleniu swojego przedszkolaka do wykonywania nowych obowiązków i ćwiczeniu z nim. Możesz też mieć do czynienia z defiance z powodu odpowiedzialności, która jest dla niego trudna. Podziel odpowiedzialność na mniejsze kroki, aby dziecko mogło je wykonać. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Może upłynąć trochę czasu, zanim dziecko zrozumie, co to znaczy mieć pewną autonomię w życiu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top