Jaką dietę stosować u rocznego dziecka

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z bawialnia.com

Jaką dietę stosować u rocznego dziecka? Kiedy dziecko próbuje samo się odżywiać, możesz być elastyczna. Zacznij od podawania różnych miękkich pokarmów, takich jak awokado, tłuczone ziemniaki, puree z owoców i warzyw. Wprowadzaj niewielkie ilości pokarmów takich jak orzechy drzewne i sezam. Zaproponuj również hummus, który jest bogaty w białko, zdrowe tłuszcze i inne niezbędne składniki odżywcze.

Podawaj dziecku cztery do pięciu pożywnych posiłków dziennie. Pamiętaj, aby uwzględnić dwie zdrowe przekąski oprócz ich głównych posiłków. Produkty mleczne są ważną częścią diety Twojego dziecka. Należy jednak pamiętać, aby porcje tych produktów były niewielkie i nie pozwalać dziecku na jedzenie więcej niż potrzebuje. Nawet gdy są zbyt małe, aby rozpoznać etykiety żywności, oferuj im różne tekstury i kształty, aby ułatwić dziecku trawienie.

Wprowadzaj dziecku stopniowo twarde warzywa. Niewielka ilość twardych warzyw, takich jak marchewki i buraki, to świetne wprowadzenie do warzyw. Spróbuj podać je na krakersach lub pokrój na małe kawałki. Podawaj dziecku miękkie jedzenie, jak również miękkie warzywa. W ten sposób dziecko może naśladować smak i teksturę jedzenia, którym Ty się delektujesz. Jeśli Twoje dziecko odmawia jedzenia konkretnego pokarmu, spróbuj pokroić go na małe kawałki przed zaoferowaniem mu.

Mleko od dziecka zapewni Twojemu dziecku niezbędne składniki odżywcze, a także ochronę przed chorobami. Roczne dziecko powinno spożywać pokarm z całej rodziny, w tym owoce i warzywa. Powinnaś upewnić się, że Twoje dziecko jest głodne w porach posiłków, aby mogło jeść. Chociaż karmienie piersią jest korzystne dla Twojego dziecka, będzie ono bardziej skłonne do jedzenia pokarmów stałych, jeśli będzie już je jadło. Staraj się podawać dziecku pożywne jedzenie, które lubi. Daj dziecku szeroki wybór, aby mogło spróbować i znaleźć ten, który mu smakuje. Dodanie tekstur do żywności sprawi, że będzie ona bardziej atrakcyjna dla Twojego dziecka i sprawi, że będzie ono szczęśliwe.

Przy wyborze diety dla Twojego dziecka, upewnij się, że pamiętasz o znaczeniu spójności. Może to zająć dziecku nawet 15 prób, zanim zje coś, co jest dla niego nowe. Jeśli dziecko odmawia zjedzenia czegoś, należy poczekać z tym do następnego posiłku. Gdy zaczniesz wprowadzać dziecku różne pokarmy, pamiętaj, że Twoje dziecko będzie wybredne.

Mleko i jogurt są świetnym źródłem białka i wapnia. Są one szczególnie korzystne dla rosnących zębów i kości. Jedna szklanka mleka pełnego lub 2% oferuje 39% dziennej wartości (DV) wapnia i osiem gramów białka. Podczas gdy mleko matki jest nadal najlepsze dla niemowląt, możesz wprowadzić pełne lub o obniżonej zawartości tłuszczu mleko mleczne w porach posiłków. Możesz również podawać jogurt lub zwykły jogurt z dodatkiem miodu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top