Czego nie powinno jeść roczne dziecko

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z naszedzieciwsieci.org

Rozważając, co dziecko powinno, a czego nie powinno jeść, należy zacząć od owoców. Całe winogrona, orzechy i cukierki stanowią ryzyko zadławienia i należy ich unikać. Zawierają one również małe kawałki nasion, które mogą utknąć w gardle dziecka. Zamiast tego pokrój te pokarmy na małe kawałki i gotuj je, aż będą wystarczająco miękkie, aby je połknąć. Inne owoce są bezpieczną alternatywą dla mleka matki i zawierają dużo witaminy C.

Mleko i jogurt są odżywcze dla rozwijających się zębów i kości Twojego dziecka, które będą niezbędne wraz z wiekiem. Szklanka pełnego mleka dostarcza 39% zalecanego dziennego spożycia wapnia i osiem gramów białka. Jako rodzic, mleko matki jest nadal najlepszym wyborem do karmienia dziecka, ale powinieneś stopniowo wprowadzać pełne lub niskotłuszczowe mleko mleczne do swojego dziecka. Jogurt jest dobrym wyborem dla maluchów w tym wieku. Spróbuj wymieszać owoce z jogurtem i dodaj miód, aby nadać mu smaczny smak.

Różnorodność owoców jest doskonałym źródłem białka dla rosnących tots. Spróbuj puree lub sauteed miękkiego mięsa, aby wprowadzić je do swojego dziecka. Awokado to również świetny wybór dla Twojego dziecka, ponieważ ma gładką teksturę i wysoką wartość odżywczą. Oprócz tego, że są smaczne, awokado zawiera również zdrowe tłuszcze nienasycone, które przyniosą korzyści mózgowi Twojego dziecka.

Karmiąc dziecko, unikaj podawania mu zbyt wielu przekąsek i fabrycznych produktów spożywczych. Zawierają one wysoki poziom cukru, soli, tłuszczu i substancji chemicznych. Pamiętaj, że Twoje dziecko będzie na początku niechlujne, ale powinnaś starać się pomóc mu dostać jak najwięcej jedzenia do ust. Jeśli dziecko odmawia spróbowania czegoś, nie zmuszaj go do tego – nawet jeśli jest to smakołyk. Ważne jest, aby nagrodzić dziecko, gdy zje.

Słodkie pokarmy są również niezdrowe dla niemowląt. Cukier wpływa na ich apetyt i dietę. Jeśli zostanie wprowadzony zbyt wcześnie, dzieci mogą zacząć opierać się mleku matki. Wprowadzaj cukier do diety dziecka powoli. W końcu Twoje dziecko będzie w stanie przejść na cukier. Możesz również wprowadzać małe ilości cukru, gdy dziecko będzie starsze, ale pamiętaj, aby nie przesadzać, aby uniknąć ryzyka otyłości. Ten artykuł został zaczerpnięty z Food to Grow On autorstwa Sarah Remmer i Cara Rosenbloom

Niektórzy rodzice wprowadzają mleko swoim dzieciom w tym wieku. Chociaż mleko jest ogólnie bezpieczne, nie należy wprowadzać miodu dziecku poniżej pierwszego roku życia. Miód zawiera botulizm, który jest potencjalnie śmiertelną infekcją. Ponadto owoce cytrusowe mają wysoką zawartość kwasu i witaminy C, które mogą rozregulować układ pokarmowy dziecka. Podczas gdy mleko jest ogólnie zdrowe dla Twojego dziecka, najlepiej skonsultować się z pediatrą, jeśli Twoje dziecko ma na nie alergię.

Jeśli chodzi o mięso, powinieneś rozważyć miękkie kawałki kurczaka. Miękkie kawałki kurczaka są doskonałym źródłem białka i są łatwe do połknięcia dla niemowląt. Unikaj jednak twardych kawałków mięsa, ponieważ mogą być trudne do przeżucia i połknięcia. Unikaj również zbyt ostrych przypraw, takich jak curry czy chili w proszku. Nie zapominaj też o uzupełnianiu kubka po każdym karmieniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top